Що таке пилок?
Дерева, бур’яни, рослини та трави виділяють маленькі репродуктивні клітини, звані пилком, які викликають алергічні реакції у мільйонів людей. Більшість пилку досить легка, щоб вітер міг рознести його на дуже далекі відстані. Пилок можна знайти всюди, як у приміщенні, так і на вулиці.
Деякі факти про пилок
Бур’яни, трава та дерева виробляють велику кількість пилку. Найбільш плідним виробником пилку вважається амброзія. За оцінками деяких експертів, амброзія викликає 75% усіх алергій на пилок. Алергія на пилок також спричиняється різноманітними бур’янами, деякими сортами трав, такими як тимофіївка та бермудська трава, а також деякими деревами (береза, дуб, вільха і т.д.).
Приблизно 35 мільйонів американців страждають від алергії на пилок – це близько 1 із 7 чоловік.
Люди зазвичай називають алергію на пилок «сезонним алергічним ринітом», «сінною лихоманкою» або «полінозом».
Найпоширеніші симптоми алергії на пилок (поліноз) включають:
- повторне або тривале чхання
- закладений ніс і нежить
- набряк, свербіж очей
- свербіж у носі, горлі та роті
- головні болі і біль у горлі
- труднощі зі сном вночі через проблеми з диханням
Ці симптоми можуть посилюватися, якщо вони з’являються з року в рік, що призводить до хронічного синуситу, головних болей, проблем із вухами або астми.
Що можна зробити, щоб зменшити вплив пилку?
Контакту з пилком важко повністю уникнути, оскільки під час сезону алергії він є всюди. Навіть якби була можливість практично постійно залишатися в приміщенні, пилок все одно може потрапити туди. Але є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб зменшити вплив пилку на вас та полегшити симптоми алергії на пилок.
Уникайте активного відпочинку на свіжому повітрі вранці, з 5 до 10 ранку. Також корисно уникати перебування на вулиці в сухі та прохолодні дні. Найкращий час для виходу на вулицю – пізній вечір або після сильного дощу. Звичайно, краще якомога менше виходити на вулицю в активний період цвітіння тієї рослини, на яку ви маєте алергію.
Після перебування на вулиці прийміть душ і переодягніться, оскільки пилок прилипає до одягу, шкіри та волосся. Також бажано щодня мити голову, оскільки пилок накопичується у волоссі та може потрапити на подушку.
Не забувайте про свою домашню тваринку! Вона також переносить пилок у ваш дім, тому часте купання вашого улюбленця допоможе контролювати кількість пилку у будинку.
Використовуйте очищувачі повітря HEPA, щоб видалити мікроскопічні частинки пилку з повітря в домі, особливо в спальні. Частинки пилку, які переносяться вітром, завжди потрапляють усередину, але очищувач повітря HEPA гарантує, що ваше повітря в приміщенні залишатиметься чистим. Ви матимете надійний притулок від алергії на пилок, принаймні вдома.
Закрийте вікна та використовуйте кондиціонер під час сезону пилку. Коли вікна відкриті, використовуйте сітки-фільтри, щоб пропускати свіже відфільтроване повітря у ваш дім і запобігати проникненню частинок з повітрям. Використовуйте вентиляційні фільтри, щоб пилок не циркулював у вашому домі.
Носіть якісну захисну маску під час активного відпочинку в місцях великої концентрації пилку. Використання маски, наприклад, під час роботи у дворі може значно зменшити прояви алергії.
Часто пилососіть за допомогою пилососа зі спеціальним фільтром, який видаляє та назавжди затримує алергени, що переміщаються в повітрі.
І звісно необхідно звернутись до лікаря-алерголога. Спеціалісти клініки FranceMed за допомогою найсучасніших методів діагностики і лікування допоможуть суттєво зменшити прояви алергії чи навіть позбутися її!